VTAKis käisid külas noored teadushuvilised

Novembris külastas VTAKi Tallinna 21.keskkooli 3B klass. Päevakava oli väga tihe. Noored teadushuvilised uurisid laboreid, kuulasid teadusjuttu ning tegid ka ise katseid. Õpilastele meeldis VTAKis veedetud päev väga ning allpool on näha ka bakteritest inspireeritud galerii.

Rubriigid: Uudised

VTAK korraldab IP seminari

Reedel, 15. novembril algusega kell 12.00 toimub IP-alane seminar, kus Susanne Somersalo USA-st (www.gearhartlaw.com) annab nõu ning vastab IP-alastele küsimustele. Seminar toimumispaigaks on IT-kolledž (aadressil Raja 4C, Tallinn), ruum 316. Seminar toimub inglise keeles.

Seminari päevakava:

1. Review of various patent systems:

a) comparison of practices in USA, and Europe

b) PCT system

2. Recent developments in US patent legislation and practices especially in the bio-field

3.  IPR regulations in research funded by US Federal agencies such as NIH

4. Other issues of interest (e.g. is there a real thread of patent trolls?)

Registreerimine doris.rohu@vtak.ee.

 

Rubriigid: Uudised

VTAK pälvis ettevõtlusauhinna

2. oktoobri õhtul toimunud Tallinna ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul kuulutati välja Tallinna ettevõtlusauhindade 2013 võitjad. Parimaks koostööprojektiks nimetati vähivastase ravimi Virexxa arendusprojekt, mille eestvedaja on AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus. Projekt Virexxa on suunatud ravimiarendusele, mille tulemuseks on vähiravimi kandidaat IV staadiumi endomeetriumi vähi raviks. Projekt on heaks näiteks ettevõtluse ja teaduse koostööst, mille tulemusena on Eestil võimaluspääseda ravimitööstuse globaalsesse väärtusahelasse. Palju õnne!

Rubriigid: Uudised