Eesti Päevalehe eriväljaanne: Teadmistega Vähi Vastu

Kevad 2015, Eesti Päevaleht annab välja erilehe Teadmistega Vähi Vastu, kus ilmub ka kahe lehekülje pikkune artikkel Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskusest pealkirjaga “Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus töötab välja uusi vähiravimeid ja diagnostikameetodeid.

Mõned väljavõtted artiklist:

“Keskus töötab selle nimel, et vähk ei oleks surmadiagnoos, vaid haigus, mida saab ravida või millega oleks võimalik aastakümneid enam-vähem kvaliteetset elu elada”

“Vähk on olemuselt vananeva populatsiooni haigus, sest eluea jooksul genoomi akumuleeruvad mutatsioonid järjest suurendavad vähkkasvaja välja kujunemise tõenäosust. Oma osa on ka eluviisidel. 30% vähkidest on tingitud elustiilist. Vähiriski annavad juurde näiteks suitsetamine, alkohol, kõrge kehamassiindeks, vähe puu-ja aedvilju menüüs, istuv eluviis/vähene füüsiline aktiivsus”

“Ravimiarenduses on praegu käimas 10 projekti”

Eriväljaannet ja artiklit VTAKist saab lugeda sellelt LINGILT.

 

Rubriigid: Uudised

Kohtumine Jaapani delegatsiooniga

Esmaspäeval, 22. septembril, kohtus Riin Ehin Technopol Ülemistes Jaapani delegatsiooniga ning andis ülevaate Eesti biotehnoloogia sektorist. Kokku oli delegatsioonis 65 Jaapani erineva ärisektori esindajat.

Rubriigid: Uudised

Teadusseminar 2014

05. september toimus Eesti Biotehnoloogia Liidu, Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse ja MTÜ Tervisetehnoloogiate klastri ühine teadusseminar Sagadi mõisas.

Seminaril kõnelesid VTAKi juhataja Riin Ehin, majandusekspert Maris Lauri, EASist Eve Pakkas, Kevelt AS juht Allan Ahtloo, Arengufondist Kaja Kuivjõgi, PERHist Jüri Teras ja Sergei Nazarenko, Glaxo Smith Kline esindaja Toomas Pruunsild ning Icosageni juht Mart Ustav.

Teemadeks olid:

“Meie ühised edulood  2013 – 2014” Riin Ehin, VTAK

“Eesti biotehnoloogia ettevõtete majandusseisust. Võrdlused teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega“  Maris Lauri, majandusekspert

“EAS-i Tehnoloogia Arenduskeskuste  Programm 2015+” Eve Pakkas, EAS

“Kuidas Arengufond saab toetada Eesti tervisetehnoloogiate sektorit” Kaja Kuivjõgi, Arengufond

“Melanoom – kas kirurgiline või terapeutiline probleem?”Jüri Teras  Põhja-Eesti Regionaalhiagla

“PET teaduses ja meditsiinis” Sergei Nazarenko, PERH

“Ravimiuuringute tervisest Eestis” Toomas Pruunsild, GSK

“Uued tehnoloogiad ja äriarendused Icosagen’is” Mart Ustav, Icosagen AS

Ettekanded on järelvaadatavad aadressilt: http://www.vtak.ee/teadusseminar2014/

 

Rubriigid: Uudised